Idea bloga

Blog powstawał po to by uświadamiać ludzi, że to kim jesteśmy, jakie mamy poglądy, potrzeby, a nawet jakich nieszczęść doznajemy jest zależne w dużej mierze od takiego mechanizmu jak programowanie społeczne, czy inżynieria społeczna. System w którym żyjemy karmi nas nierealistycznymi wymogami, presją, a więc tylko świadomość tego daje wolność. Idea bloga o The Red Pill to dawanie wolności i zrozumienia.

Systems thinking na moim blogu to myśl przewodnia

Jeśli zastanawiasz się trochę nad życiem, nad tym co, jak dlaczego, jeśli chodzi o nasze sukcesy, porażki, w pracy, w przyjaźniach, w miłości, związkach, dlaczego tak bardzo ważnym jest świadomość swoich instynktów które popychają motywują (lub nie, jeśli ktoś ma zbyt wrażliwą duszę) do osiągania przeróżnych celów to ten blog jest dla Ciebie.

Wojna damsko-męska? Nie! The Red Pill nakazuje współpracować.

Jeśli masz doświadczenia w życiu, których nie rozumiesz, które mogą być ciężkie, które przyprawiają o nerwy, smutek, może nawet pustkę w głowie gdy nie znasz odpowiedzi, tak jakbyś próbował obliczać najtrudniejsze matematyczne zadanie – tu powinieneś szukać odpowiedzi.

Sądzisz, że wiele rzeczy, które usłyszałeś w życiu to fałsz? Masz rację.

“W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym” – George Orwell

Jesteś mężczyzną, jesteś bardziej logiczny, za takiego się uważasz? Chcesz dbać o świat, o wartości, a nie tylko o siebie? Chcesz być lepszym człowiekiem, lepszym mężczyzną? Chcesz zrozumieć kobiety? Blog jest dla Ciebie!

Jesteś kobietą, która chce uzyskiwać większe sukcesy? Chce wspierać mężczyznę, aby razem Wam było lepiej? Jesteś kobietą, która myśli nie tylko o sobie, ale jak być lepszą dla mężczyzny? Bo chce mu umilić życie? By nie było tylu niesnasek, konfliktów i nieporozumień? Chcesz naprawdę poznać swoją naturę, po to by móc eliminować swoje szkodzące przywary? Blog jest dla Ciebie!

Obie płcie – chcecie rozumieć się wzajemnie? Chcecie rozumieć czym karmi nas obecny system? To jest właśnie idea bloga! Ideą za to nie jest zwiększanie powodzenia w kontekście seksualnym dla obu płci, a na pewno nie pierwszą jego składową, co często społeczności The Red Pill jest zarzucane.

Cytuję najważniejszy Matrixa, by przekazać ideę:

Matrix to system. Ten system jest naszym wrogiem, gdy znajdziesz się wewnątrz i rozejrzysz się kogo zobaczysz?
– Biznesmenów, nauczycieli, prawników, stolarzy. To umysły ludzi, których próbujemy ratować ale zanim to zrobimy są częścią systemu, a zatem naszymi wrogami. Musisz wiedzieć, że większość nie jest gotowa do odłączenia wielu jest tak mocno związanych z systemem, że walczą w jego obronie.

Możecie podsyłać tematy, które Was interesują, możecie zadawać pytania, dyskutować. Znajomość swoich emocji w życiu jest bardzo ważna w kontekście osiągania spokoju, ale i sukcesów. Póki ludzie tkwią w matrixie, to proces uświadamiania będzie powolny, żmudny i będzie stawianych wiele kłód pod nogi.

Jedną z dodatkowych “atrakcji” są rady ode mnie co do związków, czy to w fazie podrywu. Nie jedna osoba mówiła mi, że mam talent do analizowania dogłębnie ludzi. Rozkładam relacje na czynniki pierwsze, czyli coś czego nie potrafią wszyscy. Dzięki takim zachętom po kilku latach zdecydowałem się na bloga.

Mam nadzieje wesprzecie ile będzie można, ponieważ razem tworzymy ten świat i powinniśmy nie podróżować w nim będąc ślepymi i głuchymi. Mam nadzieje że moja praca i wasza pomoc przyczyni się do czegoś większego, do zmian w sposobie myślenia i podejmowania lepszych wyborów.

Zrozumienie kobiecej natury jako idea The Red Pill

Tematem przewodnim będzie też zrozumienie szeroko pojętej kobiecości na której opiera się ten system. Kobiet, istot emocjonalnych, których logika męska nie potrafiła pojmować, a same kobiety z pewnych względów pewnych prawd i reguł nie chciały dopuszczać do świadomości, wpajając nam fałszywą tezę iż KOBIET NIE DA SIĘ ZROZUMIEĆ, TYLKO TRZEBA JE KOCHAĆ. Słodkie, niby niewinne stwierdzenie, ale podwaliny tego stwierdzenia są głębsze. Kobiecość jest bazą na której ta filozofia się opiera, ponieważ na ten moment świat oferuje nam zakłamany model płci. Uległość wobec kobiet, stawianie ich potrzeb wyżej, traktowanie ich specjalnie, rozczulanie się nad nimi, a co za tym idzie: kształtowanie obecnych postaw dzięki nim, wychowywanie przez nie (w tym chłopców) na taki obraz jaki widzimy, czy związki na ich zasadach – do czego to doprowadza wielu z nas dostrzega.

Oczywiście aby zrozumieć te wszystkie mechanizmy należy mieć otwarty umysł, nie reagować emocjonalnie na wpisy. Nie kierować się sympatiami, jak wyborcy którzy wybierają kandydatów których lubią, którzy się z nimi zgadzają, a reszta tworzy obóz wroga. To nie o to ma chodzić, by ze sobą walczyć. I ja nie jestem idealny i ja się jeszcze rozwijam, więc na pewno wraz ze zdobywaniem nowej wiedzy, doświadczeń, opisów waszych relacji i przeżyć będę mógł wyciągać coraz to dosadniejsze i korzystniejsze wnioski.

Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ mniejszości są nastawione na szykany, a powodem tego jest strach przed zmianami, nieufność. Kobiety stanowią ok. 50% społeczeństwa (W Polsce ok. 51%), a to one są nieświadomie używane do kontroli obecnego systemu, a ponieważ są emocjonalne każdy sprzeciw wobec nich zaprogramowano by był traktowany bardzo negatywnie (kobieta ofiara, należy traktować specjalnie, mężczyzna napastnik, agresor, trzeba traktować z dużą dozą nieufności).

Blue Pillowcy czyli biali rycerze chronią kobiety niezależnie jakie by były (do czasu, aż sami będą z nimi nieszczęśliwi, wykorzystani), więc odmawiają przyjęcia Red Pill, zatem blog nie jest dla nich na tym etapie rozwoju. Spokojnie, każdy z nas to przechodzi. Inteligentni odczytają coś więcej.

Ideą bloga o The Red Pill jest uświadamianie między innymi tego, że kobiety kontrolują jedną z ważniejszych potrzeb – seks, drugą – poczucie męskości, ale jeszcze trzecią jest władza psychologiczna nad kulturą. Kobieta jest w centrum uwagi społeczności, jako płeć ważniejsza, potrzebująca wsparcia, a nie nakazów, odpowiedzialności (np. za obecne wychowywanie chłopców) i obowiązków. Kult Matki Polki, Kult Maryjny, Kult Wyzwolonej Karierowiczki, Kult Imprezowiczki. Kobietom wszystko wolno, a my nie do końca odnajdujemy się w tych sprzecznościach i błędnych męskich wzorcach. O wszelakich wzorcach płciowych, seksualności, a czasami i orientacji blog o The Red Pill ma za zadanie szczegółowo informować na bazie dostępnej nam, często alternatywnej wiedzy.

Wyjątkowe kobiety rozumieją ten system – te najbardziej inteligentne i wrażliwe. Bo chcą, by było nam wszystkim lepiej.

Mężczyźni muszą porzucić fałszywie zastosowany kodeks honorowy (broń kobiet do upadku sił, bez względu na wszystko), by poprawnie odczytywać The Red Pill.

Zatem do dzieła. Czytajcie, dyskutujcie i niech ta idea płynie.