Słownik pojęć The Red Pill (bez tego ani rusz!)

Słownik pojęć The Red Pill i najważniejsze definicje, które przed przejrzeniem bloga należy sobie przyswoić, aby lepiej rozumieć o czym piszę. W miarę możliwości będzie uzupełniany.

Słownik pojęć The Red Pill

 • Samiec Alfa – Osobnik dominujący społecznie, posiadający wysoki status, czyli posiadający cechy pożądane przez kobiety. Można określać tak pojedyncze zachowania lub człowieka który ma więcej cech alfa niż beta.
 • Alfa Widow (wdowa po alfie) – Kobieta która została porzucona przez mężczyznę typu Alfa. Termin tłumaczy, że taka kobieta dopóki nie spotka jeszcze większego alfy, to nie będzie umiała szczerze pokochać innego mężczyzny niezależnie od tego jak mocno będzie wypruwał dla niej żyły. Także tłumaczone to zachowanie jest to hipergamią.
 • Unicorn – Kobieta która nie istnieje, ale jest obiektem marzeń. Np. rozumie The Red Pill i stosuje w praktyce
 • AWALT – Skrót od “all woman are like that”, przeciwieństwo do NAWALT. Tłumaczy, że pewnymi cechami i zachowaniami są obdarzone wszystkie kobiety. Najczęściej podaje się, że jeśli kobieta będzie miała okazje i nie będą wyciągnięte konsekwencje to będzie manipulowała, stosowała przemoc psychiczną, będzie wykazywała się przywarami socjopaty i kłamcy poszukującego dramy. W mniej niepoprawnych politycznie przypadkach mowa jest o hipergamii.
 • CHAD – Mistyczny mężczyzna typu ALFA w wersji Bad boy.
 • Biały rycerz – Mężczyzna, który chce się przypodobać kobietom zawsze walcząc za dobro w ich sprawie i ślepo im pomaga. Zwykle ignorant, mało inteligentny, naiwny, kierowany impulsami i nie rozumiejący kobiecej natury. Widzi płaczącą kobietę? Nie analizuje, tylko idzie jej na ratunek zaciskając pięść by pobić tego, który według niej ją skrzywdził. Naiwniak i łatwy cel.
 • Samiec Beta – mężczyzna nie obdarzony większością cech Alfa. Nieszanowany przez kobiety, wykorzystywany, nazywany nieprawdziwym mężczyzną. By mieć seks musi “płacić” zobowiązaniami np. związkiem, wysoką pozycją społeczną, prezentami, staraniem się. Musi sobie zasłużyć u kobiety na imitację miłości, bo innej kobiety nie są w stanie mu dać. Nigdy nie ma wiele seksu w życiu. Rozszerzona definicja to beta provider czyli mężczyzna, który dostarcza zasoby lub walidację dla innych (kobiet i mężczyzn). Zwykle mało pewny siebie, miły, unikający ryzyka i agresji.
 • Beta Bankomat – Odmiana mężczyzny typu beta, który jest wykorzystywany przez kobietę finansowo, materialnie i nawet tego nie dostrzega, że jest traktowany przez kobietę przedmiotowo.
 • Nice Guy – “miły facet”. Ma niską samoocenę, próbuje się podlizywać kobietom, przynosi kwiatki, troszczy, zabiega, dopytuje o wszystko, całe swoje życie poświęca temu by było dobrze kobiecie. Męski ideał z romantycznych filmów. Jak wiadomo w życiu to nie działa. Nierzadko z powodu braku pewności siebie i porażek używa żeńskich metod działania, np. pasywno-agresywnych zachowań.
 • Alfa fucks beta bucks – termin skrótowy pokazujący jak dwojako kobiety oceniają mężczyzn. Jedni uprawiają z nimi dziki seks, kobiety im wybaczają wszelkie świństwa, drudzy muszą czymś płacić i się zobowiązywać, ale tych mężczyzn kobiety traktują surowo.
 • Samiec Gamma – indywidualista posiadający więcej cech samca beta, ale bardzo inteligentny. Nie osiąga jednak dużych sukcesów z płcią przeciwną, ponieważ jest traktowany jako outsider, głupi, dziwak, albo hipster. Mało atrakcyjny fizycznie.
 • Samiec Omega – Mężczyzna którzy jest na dole drabiny społecznej z powodu bardzo słabej psychiki, niskiego intelektu i bardzo niskiej atrakcyjności fizycznej. Nie ma pasji. Zwykle przesiaduje na forach internetowych śmiejąc się z głupot.
 • Orbiter – Mężczyzna, lub kobieta (rzadziej) który krąży wokół obiektu swojego zainteresowania, ale nie wyraża bezpośrednio swoich miłosnych lub seksualnych intencji. Nierzadko gra najlepszego przyjaciela licząc na coś więcej, ale nie podejmując kroków.
 • Friendzone – Stan w którym zwykle mężczyzna zgadza się na platoniczną relację z kobietą, mimo posiadania w stosunku do niej większych zamiarów. Żyjący w nadziei, że kobieta kiedyś się w nim zakocha, ale do tego nigdy nie dochodzi. Kobieta używa mężczyznę wrzuconego do friendzone do uzyskiwania walidacji, podwożenia, płacenia za jedzenie, wyżalania się mu. Zwykle znany jako emocjonalny tampon. U kobiet friendzone głównie polega na tym, że kobieta wchodzi tak naprawdę w relacje Fuck Friends i liczy, że seksem przekona w końcu mężczyznę do pokochania jej osobowości.
 • Comfort Test – test sprawdzający ile masz cech samca beta. Głównie czy będziesz zapewniał bezpieczeństwo.
 • Cock Carousel – okres w życiu kobiety, w którym uprawia seks z różnymi alfa mężczyznami, by zmaksymalizować umiejętności potrzebne do uwiedzenia jednego z tych mężczyzn, ale i by się dowartościować. Zwykle przypada na okres do 27 roku życia, aż kobieta trafia na “ścianę” (The Wall).
 • Dark Triad – zestaw cech które maksymalizują szansę na rozkochiwanie kobiet. Można je mieć naturalnie, a można trochę się ich nauczyć.
 • Hipergamia – termin oznaczający szukanie przez kobiety jak najbardziej genetycznie dopasowanego mężczyzny z przywarami cech Alfa, z jak najwyższym statusem społecznym na jaki stać kobietę w danym okresie życia. W związku: manipulowanie wybrankiem, poddawanie go testom i prowokacjom, aby oczyścić się z przyszłego odejścia do innego samca alfa – jeśli się taki pojawi w życiu kobiety. Poszukiwanie coraz lepszego alfy kończy się dopiero gdy kobieta traci urodę, by przyciągnąć jakiegokolwiek alfę (zwykle przełom 30 roku życia, potem kobiety są traktowane bardziej jak kochanki dla samców alfa i nikt więcej).
 • Chomik lub chomiczek racjonalizujący – Termin używany by opisać w jaki sposób kobiety używają racjonalizacji by rozwikłać jakiś psychiczny konflikt, by uniknąć dysonansu poznawczego. Jest to mechanizm odpowiedzialny za to, że kobiety potrafią jedno mówić, drugie robić i wierzyć, że postępują słusznie. Prawdopodobnie mechanizm narcystyczny, najprościej mówiąc objawia się hipokryzją, fałszywością i obłudą u kobiet, ale i zbyt wysokim mniemaniem o sobie.
 • Gaslighting – forma przemocy psychicznej w której ofiara przestaje wiedzieć, że jest ofiarą.
 • Feminizm – ideologia, która aktualnie podszyta jest mizoandrią, ale ukazana tak, by wychodziło, że ma dobre intencje dla społeczeństwa. Aktualnie walcząca o to, by mężczyźni mieli jak najwięcej obowiązków i jak najmniej przywilejów.
 • Pussy Pass – przyzwolenie kobiecie na zachowanie niedozwolone, niemoralne, lub nieetyczne tylko dlatego że jest kobietą. Np. policjant który nie wystawia mandatu, bo kobieta się ładnie do niego uśmiechnie, albo gdy kobieta pobiła kogoś i dlatego że jest kobietą nikt jej fizycznie nie tknie.
 • Preselekcja – motyw w którym kobiety instynktownie podnoszą status mężczyźnie, który jest zajęty, albo posiada zainteresowanie innych kobiet.
 • Oneitis – stan w którym mężczyzna zakochał się w kobiecie bezinteresownie i bezwarunkowo, ale ona nie odpowiada na jego uczucie.
 • LTR – długi związek.
 • Kino – eskalacja dotyku. Najlepszy test na to, czy kobieta mogłaby pożądać seksualnie.
 • SMV – Sexual Market Value. Skala atrakcyjności na podstawie której oceniana jest jednostka danej płci. Inne są skale dla kobiet i mężczyzn.
 • Rama – kontekst w którym coś jest postrzegane. Trzymanie ramy jest jednym z najważniejszych zachowań samca alfa.
 • Płatek śniegu – kobieta, która próbuje pokazać się mężczyźnie jako unikatowa, wyjątkowa i inna niż wszystkie.
 • Shit Test – Metody sprawdzające przez kobiety czy jesteś samcem alfa. Świadome lub nieświadome. Zwykle jest ich więcej na początku relacji, ale tak naprawdę nigdy się nie kończą, ponieważ kobiety całe życie potrzebują odpowiednich emocji. Bardzo mało mężczyzn zdaje testy, więc kobiety są nieszczęśliwe i ich pożądanie zostaje w związkach przez to wyłączone lub osłabione.
 • Solipsyzm – W The Red Pill jest to tendencja u kobiet do oceniania wszystkiego co ją otacza personalnie. W odniesieniu do siebie samej i swoich doświadczeń. Brak umiejętności wyjścia poza własne “ja” u kobiet.
 • The Wall (ściana) – moment w którym kobieta zdaje sobie sprawę, że przestała przyciągać samców alfa lub bad boyów i zainteresowanie nią drastycznie spada. Zwykle kobieta w takim momencie zaczyna panicznie szukać samca beta, z którym będzie mogła czuć się bezpiecznie, a którego odrzucała w latach młodości. Nierzadko kobieta nie przyjmuje do wiadomości, że doszła do “ściany” i próbuje jeszcze uwodzić samców alfa będąc ich kochanką, uwikłując się w romanse, ale nic z tego nie wychodzi.
 • Zmiana gałęzi – Termin mówiący, że kobiety zawsze szukają lepszej gałęzi, nawet gdy zapewniają o miłości po grób (kobieta zmienną jest!), ale i termin pokazujący mechanizm, w którym kobieta aby zakończyć związek z jednym mężczyzną musi znaleźć sobie innego mężczyznę (de facto zdradzić pierwszego). Strategia minimalizująca ryzyko bycia samą.

Część druga do znalezienia tutaj:

Słownik The Red Pill – część druga